Etimesgut Halı Yıkama   |   Fiyat Listesi   |   Kampanyalarımız   |   Hakkımızda   |   İletişim   |   Video Galeri

 . Halı Yıkama
 . Etimesgut Koltuk Yıkama
 . Etimesgut Yorgan Yıkama
 . Halı Yıkama Aşamaları
 . Etimesgut ta Overlok Yapılır
 . Etimesgut Böcek İlaçlama
 . Etimesgut Halı Koltuk Silme
 . El-Dokuma Halısı Yıkama
 . Etimesgut
 . Basında Halı Yıkama
 . Yerinde Halı Yıkama
 . Leke Çıkarma Yöntemleri
 . Halı Yıkama Bölgelerimiz
 . En Çok İzlenen Videolar
 
Etimesgut Halı Yıkama İlanlar

Etimesgut halı yıkama olarak ilan ediyoruz. Firmamız tam otomatik halı yıkama makinesi halı halı yıkama hizmeti sunmaktadır.

 
Etimesgut Halıyıkamacı

  Siz yoksa halılarınızı oto yıkamacıyamı veriyorsunuz.Aman dikkat halılarınızın otolarla aynı yerde yıkanmasına asla müsade etmeyin. Çünkü bu işin gerçek ustaları Etimesgut halı yıkama Şirketinde görevliler. Onlar yıllardır halı yıkama ve koltuk yıkama işi ile uğraştıkları için bu işin ustası oldular.Sizde takdir edersinizki bir insan inşaat işçisi olarak çalışırsa ilerde iyi bir aşçı olamaz ama iyi bir inşaat ustası olur. Evet biz bu işe halı dokuma işinden başladık ve şimdi halı yıkama ustasıyız. Şirketimiz tarafından sunduğumuz bütün hizmetlerimiz garantilidir. Etimesgut Halı Yıkama sizlerin kaliteli mekanlarınızın temiz kalmasını sağlar.

 
Etimesgut Halı Yıkama El Dokuma

  Etimesgut halı koltuk yıkama şirketi olarak el emeği göz nuru yün halılarınızı en iyi biz yıkama yaparız.Halı yıkama aslında benzeri olmayan bir sanattır.Evinizde baba yadigarı el dokuma halınız var. Her hangi bir halı yıkamacı firmaya yıkama yapmaları için verdiniz ve teslim aldığınızda güzelim halınızın kök boya olan boyaları birbirina karışmış. Panik yapmayın biz Etimesgut halı yıkama şirketi olarak <>Evet yanlış okumadınız. Biz halınızın eski rengini geri getiriyoruz.

 
Etimesgut Kanepe Yıkama

  Etimesgut halı yıkama olarak uyarıyoruz. Etimesgut'ta kanepe yıkayan halı yıkamacı varmı diye hiç boşuna vakit kaybetmeyin. Biz Etimesgut halı yıkama ekibi olarak evinize geliyor ve yerinde kanepe yıkama işlemini yapıyoruz. Koltuk yıkama ekibimiz aynı zamanda kanepe yıkıyor. Etimesgut halı yıkama ekibi evinize kanepe veya koltuk yıkama için gelirken parkelerinize zarar vermemek için yere sermelik 10 metrekare büyüklüğünde naylon getirir ve kanepelerinizi deterjanlı bol su ile tertemiz yıkar.

 
Etimesgut Halı Yıkama Memnuniyet

  Etimesgut halı yıkama şirketimizde en önemli şey müşteri memnuniyetidir. Halınızı verdiğiniz amatör halı yıkamacılar veya oto yıkama firmaları halınızın rengini soldurabilir, hatta halınızı yırtabilir.Bu tür durumlarda o firmalarda yetkili kimseyi bulamazsınız. Etimesgut halı yıkama şirketi olarak siz değerli halkımızın asla öyle bir duruma düşmemeniz için bütün hizmetlerimiz fabrikamız garantisindedir. Yani Etimesgut halı yıkama firmamızda memnuniyetiniz garanti kapsamında.

 
Etimesgut Halı Yıkama Şirketi Güncel Haberler

Etimesgut Halı Yıkama Sık Sorulanlar
Etimesgut Halı Yıkama Disiplini
Etimesgut Halı yıkama Videosu
Etimesgut Halı Yıkama Kış Mevsimi
Etimesgut Halı Yıkama Step Halı Yıkama
Etimesgut Halı Yıkama Ar-ge
Etimesgut Halı Yıkama ve Kurutma
Etimesgut Halı Yıkama Hizmet Bölgelerimiz

 
 
 
ETİMESGUT HALI YIKAMA | Etimesgut Halı Yıkama Parfümü | Etimesgut | Etimesgut Halı Yıkama | ETİMESGUT HALI YIKAMA | HALİYİKAMA ETİMESGUT | Etimesgut Halı Yıkamacı
Etimesgut
Etimesgut

  Etimesgut Halı Yıkama firması hakkında Ankara'nın güzide ilçelerinden olan Etimnesgut ilçemiz hakkında siz değerli hakkımıza ayrıntılı bilgi sunuyoruz. Etimesgut Halı Yıkama firması Etimesgut'ta her zaman en güvenilir ve temiz halı yıkama ve koltuk yıkama ve web sitemizde göreceğiniz diğer bütün hizmetleri özen ve itina vermektedir. Biz kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışımızla daima öncü halı yıkamacı firmalardan olduk ve her zaman bu hassasiyetimizi devam ettireceğiz.
   Etimesgut, Ankara'nın metropol ilçelerinden biridir.
   Tarihi
Arkeolojik araştırmalar sonucunda bulunan eserlerden, beldemiz yerleşiminin M.Ö. 2000 yıllarına kadar indiği anlaşılmaktadır. Beldede bulunan “Frigya Aslanı” yöremizin ilk defa M.Ö.VII. yüzyılda Frigyalılar tarafından mesken olarak kurulduğunu gösteren önemli bir kanıt teşkil etmektedir.
   
İlçenin tarihi Ankara’ya yakınlığından dolayı “Ankara Tarihi” ile çok büyük ölçüde aynı özellikleri gösterir. Ankara ve çevresinin Lidya, Pers, Galat, Roma ve Bizans İmparatorluklarının toprakları içinde yer aldığı; Türk hakimiyetinin Malazgirt Zaferi’nden sonra gerçekleştiği, 1073’te Türklerin; 1308’de İlhanlıların; bir sürede Ertena valileri ve ahileri tarafından idare edildiği; 1402’den sonra Moğolların egemenliği altında kaldığı; 1833’te Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’nın bu yöreleri ele geçirdiği tarihi belgelerden anlaşılmaktadır. 1902 yılında Ankara 5 sancak ve 2l kazası olan bir merkez sancağı idi. Belde Zir (Yenikent) kazasına bağlı olarak kalmıştır. İlk çağlarda beldenin ismi “Amaksis”, “Etimesgut`a adını veren Ahi Mes`ud, Ahi Elvan gibi Türk büyüklerinden, Ahi Elvan Hazretlerinin Türbesi Elvanköy` de Elvanköy Cami avlusunda bulunmaktadır. (kaynak: T.C. Ankara Valiliği internet sitesi)” ve daha sonra da “Etimesgut” olarak değişikliğe uğramıştır.
   
Belde, 20 Mayıs 1990 gün ve 20525 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 3644 Sayılı Kanunla ilçe yapılmış, hemen ardından 19 Ağustos 1990 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimi ile Belediye Teşkilatı kurulmuştur.
   
Atatürk; Etimesgut’a özel bir ilgi göstermiştir. Zaman zaman Etimesgut’u ziyaret eder, at gezintileri sırasında halkla sohbet ederek, zirai mahsul hakkında bilgi almıştır. Halen Halk Sağlığı Laboratuarı olarak kullanılmakta olan bina içinde, kendisine tahsis edilmiş olan odada istirahat ve özel çalışmalarını sürdürmüştür.
  
Etimesgut Bucak iken Devlet Hastanesi, PTT, hamam, şadırvanlı çarşı ve sekiz memur lojmanı gibi hizmet birimleri Atatürk zamanında yaptırılmıştır.
   
Coğrafi yapısı
   Etimesgut ilçesi Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey, güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleri ile komşudur.
  
Yeryüzü Şekilleri : Etimesgut ilçesi, Doğudan batıya doğru eğimi azalan çanak şeklinde bir oluk Vadi görünümdedir. Vadinin tabanına oturmuş Ankara çayına dik tepe aralarından uzanan yan vadilerle bütünleşen Ankara Ovası yer alır. İlçemizin ortalama yüksekliği ise 807 metredir.
   
Akarsuları : Etimesgut doğudan batıya %3 eğimi ile geçen Ankara Çayı, Çubuk, İncesu ve Hatip Çaylarının birleşmesiyle oluşmuştur.
   
Göller : İlçede doğal göl yoktur. Eryaman Mahallesinde killi bir yapı üzerinde, daha çok yağmur suları ile beslenen Susuz Göleti bulunur. Gölet çevresi tatil günlerinde Etimesgut halkının dinlenme yeridir.
   
İklim : Etimesgut’ta İç Anadolu karasal ikliminin genel özellikleri görülür. Yazları sıcak ve kurak kışları soğuk geçer. Yağış daha çok kış ve ilkbahar aylarında düşer. Yazın ve sonbaharda yağışlar iyice azalır. Yıllık yağış miktarı 367 milimetre kadardır. Kış aylarında don olayı görülür. Sıcaklık ocak ayında nadiren de olsa –15C’ye kadar düşer. En çok kar yağışı Ocak ayında olmaktadır. Gündüz ile gece, yaz ile kış mevsimleri arasındaki sıcaklık farkları önemli ölçüde büyüktür. İlçemizde ilkbahar ve yaz mevsimlerinde güneybatı, sonbahar mevsiminde güney-doğu, kışın ise daha çok kuzey rüzgarları etkilidir.
   
Bitki Örtüsü : İç Anadolu bölgesi genelde geniş bir step alanıdır. Yüksek dağlık alanlarla denizden ayrılmış olduğundan iklimi karasaldır. İklimin bu özelliği bitki örtüsünüde belirlemektedir. Ankara ve Etimesgut’ta da doğal bitki örtüsü bozkır (step)'dır. Yağışlı dönemlerde yeşillenen, kurak yaz döneminde sararıp kuruyan otlardır. Artemisia (Yavşan otu), Ocanthalimon (Çoban yastığı) bitki türleri oldukça yaygındır.
   
Toprak Özellikleri: İç Anadolu’nun gerçek step alanlarındaki en yaygın toprak türü Kahverengi Zonal topraklardır. Başlıca elemanı kalsiyum karbonatlı kil olan topraklar humusça fakirdir.
  
Nüfus
Yıl     Nüfus
1927 200
1990 69.960
1997 112.659
2000 169.615
2005 274.126
2007 289.601
2009 330.223
   
İlçe halkının %95’i okuma yazma bilmektedir. İlçede nüfus artışını birbirinden farklı iki süreç belirlemiştir. Bunlardan ilki 1950’li yıllarda başlayan köyden kente göç olgusudur. Kırsal alanda giderek artan mekanizasyon, mülkiyetin miras yoluyla küçülmesi, hane halkının kalabalık oluşu, tarımda piyasa ekonomisinin maliyetleri zorlaması gibi eş zamanlı nedenler, gizli işsizliği açığa çıkararak, kır alanında dışlanmayı zorlaması sonucu genç ve çalışabilir durumdaki işgücü, büyük kentlerde iş bulmak ve kurmak umuduyla “Gecekondu” olarak adlandırılan kent ve varoşlarına hızla yerleşerek kentliliğe ilk adımlarını atmışlardır.
   
Bugün Etimesgut’da Eryaman, Elvankent, Emirler, Güzelkent, Yapracık ve Elvan Mahallesi olarak adlandırılan toplu konut bölgeleri dışında kalan diğer semtlerimizde ki gecekondu yapılaşması hızla modern şehircilik anlayışına uygun olarak yapılaşmaktadır.
    
İlçede nüfus artışını belirleyen ikinci süreç ise; Ankara metropolünde yer alan Çankaya, Altındağ, Yenimahalle, Mamak, Keçiören gibi diğer ilçelerde mevcut imar planlarına göre imara açılabilecek sahaların sınırına gelinmiş olması ve arsa maliyetlerinin astronomik rakamlara ulaşması gibi nedenler, Toplu konut yapılaşma arayışlarında Etimesgut’u yüksek seviyede bir cazibe merkezi haline getirmiştir.
    
Çok daha ucuz fiyatlarla Arsa Ofisi tarafından sağlanan arsalar üzerinde, çok sayıdaki konut kooperatifleri ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Altay, Elvan, Eryaman gibi mahallelerde büyük sayılarda konut yapılaşmasına gidilmiştir. Bu gelişme, Ankara içinden eski kiracı konumundaki aileleri Etimesgut’a çekerken, Ankara dışından da nüfus çeken sonuçlar yaratmıştır.
   
Önümüzdeki beş yıl içinde Etimesgut nüfusunun 400-450 bin civarında olacağı kuvvetle tahmin edilmekte ve bu noktaya gelindiğinde gecekondularda iskan eden nüfusun azalacağı ümit edilmektedir.
  
İlk genel nüfus Etimesgut’a bağlı (eskiden) iki köy bulunmakta (son yapılan değişiklikle köyler mahalle statüsüne geçmiştir).Bu köyler;
   
1- Bağlıca Köyü : Etimesgut’a uzaklığı 7 km olan köyün imar çalışmaları Bağlıca 1.Etap ve Bağlıca 2.Etap olarak yapılmış ve tamamlanmıştır. 2000 yılı genel nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 938’dir.
   
2- Yapracık Mahallesi : Etimesgut’a uzaklığı 18 km’dir. Mahalle içi planlaması yapılmakta olup, Mahalle çevresinde kalan 2.800 hektarlık alan plansız olup, belediye mücavir alanı sınırları içerisindedir. 2000 yılı genel nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 740’tır.
    
Gençlik ve spor 
   İlçede Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde çeşitli spor faaliyetleri sürdürülmektedir. Başlıca faaliyetler, Gençler Arası Futbol Turnuvası, Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası, Minikler Atletizm Turnuvası, Minikler, Yıldızlar, Gençler Arası Kaymakamlık Koşusu v.b. gibi sportif etkinlikler düzenlenmektedir.
  
Ancak gençlerin ihtiyacına cevap verebilecek yeterli düzeyde kapalı spor salonlarına, yüzme havuzlarına, açık semt sahalarına ve en az 50 bin kişilik bir stadyuma şiddetle ihtiyaç duyulmaktadır.
  
 Kültür ve turizm
   Ankara metropolünün batı yakasında yer alan ilçemizde ilk yerleşim gecekondulaşma şeklindekendini göstermiştir. Kırsal alandan gelen nüfus hareketi ülkemizin genişçe bir coğrafi alanını kapsamaktadır.
  
Nüfusun büyükçe bir kısmını Erzurum, Kars, Çankırı, Yozgat, Çorum gibi illerimizden gelen vatandaşlarımız oluşturmaktadır.Bu demografik yapı içinde ilçemizin ilk çekirdeğini oluşturan gecekondu bölgesi Sosyal ve Kültürel yönden Anadolu insanımızın kesitini oluşturmaktadır.
  
Konuşulan dil, lehçe, dinsel inanç, örf ve adetleriyle farklı illerin oluşturduğu çok renklilik kendi içinde yeniden çeşitli kültürel alışverişlerle yeni sosya-kültürel yapıya dönüşmektedir. Düğünlerde, sünnetlerde, ramazanlarda, cenazelerde, siyasette, dernek etkinliklerinde yardımlaşmalarda Anadolu âdetlerinin Anadolu davranışlarının ilçemizde yeniden filizlendiğini görürüz. İlçemizdeki kültürel ve sosyal yaşamda gecekondu bölgesinden farklı olarak ikinci bir yaşam alanı mevcuttur.
   
Başbakanlık Eryaman Toplu Konutları, Askeri Kampüsler alanı, Elvankent, Güzelkent, Şeker Farikası Kampüsü, TRT Kampüsü farklı bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Bu kampüslerimiz otelkent konumunda olup, gündüzleri büyük oranda boş, geceleri dolan yerleşim alanlarıdır.
   
Sakinlerinin işyeri daha çok ilçe merkezi dışındadır. Kampüsler kendi içinde kendine yeterli olarak tanzim edilmiş olduğundan, kampüs sakinlerinin ilçe geneliyle ilişkileri yok denecek seviyededir.
  
İlçe halkında dernekçilik, siyasi parti, spor klüpleri, düğün, cenaze gibi aktivite ve dinamizm daha çok gecekondu kesiminde mevcuttur. İlçemiz diğer bir yönüyle modern kentleşmede örnek yapılaşmalara sahne olmaktadır.
  
Sosyal durum
   İlçede yaşayanların çoğunluğunu memur, işçi ve küçük esnaf oluşturmaktadır. Yurdun her bölgesinden İlçemize yerleşen aileleri görmek mümkündür. İlçe Merkezi ve köyleri dahil sosyal yaşantı Türkiye standartlarındadır.
   
İlçe sakinlerinin kültürel etkinliklere katılmalarına imkân sağlayacak Sinema, Tiyatro, Kapalı Spor Salonu, Yüzme havuzu, düğün salonu, açık spor sahaları vs. gibi tesisler yeterince bulunmamaktadır. Ancak, Kooperatiflerin kurdukları sitelerin bu konularda özel çabaları olmaktadır.
   
İlçede konut sıkıntısı yoktur. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Eryaman semtinde tahsis edilen yerlere Etaplar halinde konut yapımları devam etmektedir. Ayrıca özel kooperatifler eliyle konut yapımı hızla sürdürülmektedir.
  
 Altyapı durumu
   Etimesgut tarihi İpek Yolu üzerinde kurulmuştur. Bugün de Ankara - İstanbul demiryolu, Ankara Ayaş ve Ankara İstanbul karayolu Etimesgut’tan geçmektedir. Ayrıca Ankara - Eskişehir karayolu ilçenin güney sınırını teşkil etmektedir. Ankara otobanı çevre yolunun büyük bir bölümü Etimesgut sınırları içerisindedir. Etimesgut’a karayolu ile aşağıdaki noktalardan girilir. Eskişehir yolu Zırhlı Birlikler kavşağından, İstanbul Yolu Şaşmaz Kavşağından, Ayaş Yolu Şeker Fabrikası önü ve çevre yolu bağlantı girişinden, Sincan yönünden ise iki ilçenin ortak istasyon caddesi girişinden yapılabilir. Otobüs ve dolmuş seferler Eskişehir Yolu ve İstanbul Yolu olmak üzere iki güzergâh üzerinden yapılır. Ayrıca Etimesgut’u doğu - batı yönünde bir baştan bir başa aşıp giden banliyö trenlerinin de Etimesgut ulaşımına önemli bir katkısı vardır. Askeri havaalanı, Türkkuşu tesisleri ve kara havacılık tesisleri de ilçe sınırları içerisindedir. Etimesgut’ta bir PTT Müdürlüğü ve buna bağlı ilçenin muhtelif mahallelerinde PTT Şubeleri, Elvankent’te Telekom’a ait büyük bir telefon santrali vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etimesgut halı yıkama , Etimesgut Halı Yıkama  , etimesgut hali yikama , etimesgut halıyıkama , Etimesgut halıyıkamacı , ETİMESGUT HALI YIKAMA , HALI YIKAMA ETİMESGUT , halı yıkama etimesgut