Etimesgut Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 279 40 04 - 0543 494 07 83

Etimesgut Halı Yıkama | Duvardan Duvara Halı Döşeme

Duvardan Duvara Halı Döşeme

Duvardan Duvara Halı Döşeme

Evet etimesgut halı yıkama olarak duvardan duvara halı döşenmesi hakkında ayrıntılı bilgi sunuyoruz.
Halının etiketini, garanti belgesini ve halıdan ufak bir parçayı saklayın. Sakladığınız bu küçük parça aynı halıdan bir daha almak isterseniz çok işe yarayabilir.
Yeni halınızın hayatındaki en önemli gün döşendiği gündür. Öte yandan, döşemeyi yapan profesyonel halı döşemecisi hak ettiği saygıyı nadiren gören insanlardandır. Bir konutta zemine halı döşemek sağlam bir bel kadar bilgi, beceri, teknik kabiliyet ve ustalık gerektirir. Evinize döşeme için gelen ustanın kullanacağı en önemli araç germe makinesidir! Döşemeci, bir germe makinesi kullanmazsa, yeni halınızda 6 aydan kısa sürede kırışıklıklar oluşacaktır. 10x10 dan daha büyük her odaya döşenecek halının sonradan buruşma yapmaması için gerilmesi gerekir. Germe makinesi karşılıklı iki duvarı birleştiren uzun borulardan oluşur. Kısacası germe makinesini kullanmak bir mecburiyet çünkü kolaylıkla yerleştirilebilen esnek jüt arka dolguların kullanıldığı günler çok geride kaldı. Döşemecinizin kullanacağı ikinci en önemli araç ise beyni. Gerçekten işinin ustası olan birisi halınızın doğru yerleşimini gözünde canlandırabilecek ve yeni halınız üzerindeki ek yerlerini en iyi şekilde yerleştirecektir. Döşeme ustası deneyimi sayesinde tüm halının doğru yönde yerleşmesini sağlayacaktır. Eğer bir halı satıcısı size halının belli bir yönü olmadığını söylerse oradan hemen uzaklaşın çünkü size yalan söylüyor demektir. Döşeme konusuna geri dönersek, halı döşemesiyle ilgili sizin de yapabilecekleriniz var. Evinize halıyı yerleştirmesi için profesyonel birini getirseniz bile, işin iyi yapılmasını ve daha sonradan problem çıkmamasını sağlamak için alabileceğiniz çeşitli önlemler ise şöyle:

Etimesgut halı yıkama uyarıyor; Önceden hazırlık için döşemeyi gerçekleştirecek kişi gelmeden önce işi kolaylaştırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz: Yerden kaldırdığınızda çıkacak tozu azaltmak için eski halınızı elektrikli süpürgeyle süpürün.
Eski halıyı kaldırdıysanız, odayı havalandırın ve zemini elektrikli süpürgeyle iyice süpürün. Bitki ya da perdelerin halı kaplanacak alanın üzerine sarkmamasına özen gösterin. Havalandırmanın iyi olması için pencere ve kapıları açın. Dekorasyon değişikliklerinde halı kaplamanın son adım olduğunu unutmayın. Bu nedenle, varsa ilk önce boya, tamirat işlerini halledin.
Döşemeye Başlamadan Önce :
Döşemeci geldiğinde, akılda tutulması gereken noktalar:
İlk olarak halının mağazada görüp beğendikten sonra ısmarladığınız halı olduğundan emin olun. Halının etiketini kontrol edin. Döşemecinizden halıda herhangi bir hata olup olmadığını kontrol etmesini isteyin. Halının etiketini, garanti belgesini ve halıdan ufak bir parçayı saklayın. Sakladığınız bu küçük parça aynı halıdan bir daha almak isterseniz çok işe yarayabilir.
Kalan halı olursa bunları ileride kapı paspası olarak veya tamirat işleri için kullanmak isteyebilirsiniz. Döşeme :
Halı döşemek tozlu ve kirli bir iş olabilir. Alerjiniz varsa, döşenirken odadan çıksanız iyi olur. Döşeme tamamlandıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ise şöyle: Birkaç gün halının iplerinden bazıları kaçabilir. Bu kaçan ipleri çekmeyin, keskin bir makasla kesin. Rahat açılıp kapanmayan kapıların alt kısımlarını düzeltin ve çıkarıp yeniden takın. Halının üzerinde kırışma olmamasına dikkat edin. Halı düz ve sıkı durmazsa döşemeciden gelip halıyı yeniden germesini isteyin.

Yukar k
Yukar k