Etimesgut Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 279 40 04 - 0543 494 07 83

Etimesgut Halı Koltuk Yıkama | Etimesgut Çin Halısı Yıkama | Etimesgut | Etimesgut Halı Yıkama | ETİMESGUT HALI YIKAMA | HALİYİKAMA ETİMESGUT | Etimesgut Halı Yıkamacı | Etimesgutdaki Halı Yıkamacı | Etimesgut Halı

Etimesgut Çin Halısı Yıkama

Etimesgut Çin Halısı YıkamaETİMESGUT HALI YIKAMA ÇİN HALISI YIKAMA : Etimesgut halı yıkama olarak her çeşit el dokuma yün halılarınızın yıkaması yılların verdiği tecrübemiz ve en yeni yün halı yıkama tekniklerimiz ile halılarınız emin ellerde temizlenir ve adresinize teslim edilir. Etimesgut halı yıkama el emeği göz nuru Çin halılarınızın kelleşmemesi ve gerekli leke çözümleri için halınızı özen ve itina ile temizlemektedir. Evet etimesgut halı yıkama olarak tarihi açıdan asya kökenli, olan çin halısı hakkında internet ortamından derlediğimiz bilgileri sunuyoruz.
Çin yün halı dokumacılığı
Tarihi kayıtlara göre 1860lı yıllara kadar Pekinde yün tezgahının kullanılmadığı görülmektedir. 1860 yılında, Ho Chi-Ching adında bir rahip Pekindeki fakirler için Paokuda bir dokuma okulu açtı. Bu proje çok başarılı oldu ve okul Batı kapısı ve Doğu kapısı olarak ikiye ayrıldı. Daha sonra, Batı kapısı okulu Tientsine taşındı ve burada kırmızı, mavi ve kahverengi renklerde basit geometrik desenlerle bezenen dayanıklı, deve yünü halısı dokuma geleneğini geliştirdi.
Çinde büyük halılar özellikle de geniş yün halılar yakın zamanlara kadar kullanılmıyordu. Ming hanedanlığı zamanında “kang” denen ateşle ısıtılan ve tuğladan yapılan yatak platformların üzerine örtmek için Kuzey Çinde yaygın olarak halılar kullanılıyordu. Bu halılar ya “Kang”ın üzerine koyulacak bir masanın altına serilmek için ya da tüm “Kang”ı örtecek şekilde tasarlanıyordu. Bu halılar genel olarak keçe ve kısmen uçları siyah ve kırmızıya boyanan deve tüyü kullanılarak yapılıyordu. Bazıları ipek bazıları yün olan keçe kilimlerin ilk örneklerinin Japonyadakiler olabileceği ve kesin olmamakla birlikte bunların tarihinin Tang dönemine kadar uzandığı sanılıyor. Ming dönemi ve daha sonra da Ching hanedanlığının büyük kısmında “kang” için yün kilimler, tapınak zemini için paspaslar, dua halıları ve duvara asılan kilimler Çinin kuzey kesiminden geliyordu. Kansu, Suiyuan, Shensi ve Shanxi Çinde kullanılan tüm halıların eski İpek Yoluna ulaşan birçok uzak bölgeyle birlikte en büyük sağlayıcılarındandı. Halıların geldiği bölgelere Tibet, Moğolistan ve Çin kontrolünün dışındaki bölgeler de dahildi. Kuzey Shansi, Suiyuan ve Ninghsia halılarının kalitesiyle ünlüydü. Bu kilimler bölgede bolca bulunan yün ve deve tüyünden yapılıyordu. Böyle bir çalışmanın örneği yünden yapılan ve renkleri geçen zamana karşın halen parlak olan Çin Türkistanındaki Lou Landa bulunan bir halıdır.
Tarihi kayıtlara göre 1860lı yıllara kadar Pekinde yün tezgahının kullanılmadığı görülmektedir. 1860 yılında, Ho Chi-ching adında bir rahip Pekindeki fakirler için Paokuda bir dokuma okulu açtı. Bu proje çok başarılı oldu ve okul Batı kapısı ve Doğu kapısı olarak ikiye ayrıldı. Daha sonra, Batı kapısı okulu Tientsine taşındı ve burada kırmızı, mavi ve kahverengi renklerde basit geometrik desenlerle bezenen dayanıklı, deve yünü halısı dokuma geleneğini geliştirdi. 1800lü yılların sonunda halı üretiminin kalitesi belirgin şekilde bozuldu. Tientsin yün halı endüstrisi Ching hanedanlığının düşüşüyle tamamen yıkıldı. 1930lu yıllarda halı endüstrisi hem Tientsin ve Shanghaida batılı sermayenin yardımıyla yeniden başladı. 1949 yılında, halı dokuma geleneği tamamen daha modern tekniklerle sürdürüldüğü Hong Kong ve Asyadaki diğer noktalara taşındı.
Yukar k
Yukar k