Etimesgut Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 279 40 04 - 0543 494 07 83

Etimesgut Halı Koltuk Yıkama | Etimesgut Demirci Halısı Yıkama | Etimesgut | Etimesgut Halı Yıkama | ETİMESGUT HALI YIKAMA | HALİYİKAMA ETİMESGUT | Etimesgut Halı Yıkamacı | Etimesgutdaki Halı Yıkamacı | Etimesgut Halı

Nepal Halısı Yıkama

Nepal Halısı Yıkama ETİMESGUT HALI YIKAMA FİRMAMIZDA NEPAL HALISI YIKAMA İşLEMİ : Etimesgut halı yıkama firmamız el-dokuma yün halılarınızın ve nepal halının temizliğini yılların verdiği ustalık ve en gerekli halı şampuanlarının yıkama tekniklerine göre yapar, hijyen sağlar ve adresinize teslim eder. Etimesgut halı yıkama nepal halılarınızın temizliği konusunda aynı hassasiyeti gösterir ama nepal halılarının yün özelliğinin Türkiyede ki yünlerden çok farklı bir yapıya sahip olmasından dolayı leke çıkarma garantisi vermez. Nepal halılarının yıkanmasında ki en büyük sorun yıkama esnasında renklerin birbirine karıştırılmasıdır Nepal halı yıkama işlemi mutlak süretle tek tek yapılmalıdır. Nepal halı yıkama işleminde kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir. Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır. Nepal halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için tek yönlü gelberiden önce ileri geri gelberi uygulamasıda yapılabilir. Kullanılan şampuanın nepal halıların niteliklerine uygun olmasıda önemlidir. şimdi nepal halı hakkında daha ayrıntılı internet ortamından aldığımız bilgileri sunuyoruz.
NEPAL HALILARI
Türkiyede kırsal kesimin önemli geçim kaynağı olan halıcılık ucuz maliyet ve seri üretim gibi avantajlardan dolayı başta Hindistan olmak üzere, Çin ve Nepale kayıyor. Türkiyedeki büyük imalatçıların yüzde 80inin, Türk motifli halıların üretimini Hindistan, Nepal ve Çinde yaptırmaktadır. Bu ülkelerde hammadde ucuz, işçilikse alabildiğine düşük maliyetli. Türkiyede işçilik daha kaliteli ama bu ülkelerde yaptırılan ürünler de fiyat avantajıyla müşteri buluyor. Söz konusu ülkelerde halı üretiminin atölyeleşmiş durumda olup Türkiyedeki gibi köy evlerinde, kontrolü zor ve masraflı şekilde yapılmamaktadır. Atölyelerde hızlı ve kalite kontrolü mümkün şekilde üretim yapılıyor. Orada bir dokumacı, tedavülden kalkana kadar, sürekli öğrendiği bir halıyı dokuyor. Hep aynı motifleri dokuduğu için aynı kalitede ve çok daha hızlı dokuyor. Ayrıca ustabaşılar da tüm halıları aynı anda denetleyebiliyor. Türkiyede, her köy evindeki kalite kontrolünü sağlamak, hammaddesini temin etmek, halı bitince teslim almak, sonra bunları yıkama, germe, tıraşlama gibi işlemlerin yapıldığı yere götürmek çok daha fazla vakit alıyor ve masraflı. Atölyelerde bu işlemler bir arada, çabuk ve masrafsız hallediliyor. Buralardaki üretim, Türkiyedekine göre yüzde 40 daha ucuz oluyor. Eski İngiliz sömürgesi olan Hindistan ve Nepalde halı dokuyucuların, sömürge yıllarında İngilizlerin istediği ince dokumaları yaptıkları için Türk motiflerine de kolay adapte olmaktadırlar. Bu ülkelerde, bizim belirlediğimiz motifler kullanılıyor, ancak onların kendilerine has kültürü de bir miktar halılara yansıyor. Nepal halıları daha çok düz ve modern çizgileriyle 20-30 yaşlarındaki genç kuşağa hitap ediyor. Hindistan ve Çin halıları ise daha oryantal tarzlarıyla 30 yaşın üstündekiler tarafından tutuluyor. Halılarda şu sıralar pastel ve uçuk, tonsürton renkler daha çok satıyor. İpeği, yünü, deseni, tasarımı, dokuması, kısaca tüm detayları ile Nepal’de üretilen halıların en iyi örneklerinden olan bu ürünler modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor. EVET etimesgut halı yıkama firmamız her çeşit nepal türü halılarınızın temizliğini ve bakımını yapar.
Yukar k
Yukar k